Beleidsparticipatie van kinderen en jongeren

Date: 
28.09.2023
Uur
11:00

Op donderdag 28 september vindt het 4e netwerk- en inspiratiemoment over beleidsparticipatie van kinderen en jongeren plaats. Heb je ervaring met of interesse in beleidsparticipatie of vraag je je af hoe kinderen en jongeren kijken naar jouw beleidsthema maar weet je niet waar te beginnen? Dan is dit evenement iets voor jou. 

Wat staat er op het programma?
Janne Vermeersch en Uschi Cop (Departement Cultuur, Jeugd en Media) geven mee vorm aan het Vlaams jeugd- en kinderrechtenbeleid. Zo zijn ze ook betrokken bij het Jeugd- en Kinderrechtenbeleidsplan (JKP). Dit plan komt tot stand met participatie van kinderen en jongeren.

Hun ervaringen met beleidsparticipatie, de inzichten die ze hierbij opdeden worden gedeeld, samen met waardevolle tips voor collega-beleidsmedewerkers. 

Nadien wisselen we ervaringen met beleidsparticipatie uit en denken we samen na over jouw vragen over het betrekken van kinderen en jongeren in je beleidswerk. Wat houd je tegen, waar loop je tegenaan, maar ook: wat leerde je uit eerdere projecten en wat geef je graag mee aan collega-beleidsmedewerkers?

Tot slot is er mogelijkheid om jongeren met participatie-ervaring te ontmoeten tijdens een broodjeslunch.

Dit event kadert binnen het project Reflector 2.0.

Praktische info vind je op de site van KEKI.