Downsyndroom en dementie
Dit stelt zich vandaag vooral bij de groep van personen met downsyndroom. Lang niet elke persoon met downsyndroom zal ook dementie ontwikkelen, feit is dat het veel vroeger in de levensloop opduikt dan bij de algemene populatie. Steeds meer personen met een beperking, hun ouders, broers en zussen maar ook professionele hulpverleners staan voor de nieuwe uitdagingen en vragen die dementie met zich meebrengt.
De studiedag (20 maart vanaf 9u in Antwerpen) in beoogt aan de hand van zowel wetenschappelijke inzichten als concrete praktijkervaringen zowel mantelzorgers als professionele hulpverleners inzichten en handvatten aan te reiken om hun begeleiding en zorg zowel zorginhoudelijk als structureel verder gestalte te geven.
Het verheugt ons u tevens het boek omtrent verstandelijke beperking en dementie van Diana Kerr aan te kunnen bieden.
Diana Kerr, hoofdspreker op de studiedag, doet onderzoek op en geeft vorming over dit thema, na diverse jaren concrete ervaring in de praktijk van zorg en begeleiding van personen met verstandelijke beperking en dementie.
Voor meer informatie over het programma, de locatie en hoe je kan inschrijven, surf naar de site van het Steunpunt Expertise Netwerken.